Nachádzate sa tu: Domov O klube História História BKM Svit

História BKM Svit

E-mail Vytlačiť PDF

Basketbalový klub mládeže Svit bol zaregistrovaný na Ministerstve spravodlivosti SR dňa 17.1.2001. Zakladajúcimi členmi boli vtedajší tréneri mládežníckych družstiev vo Svite a v Poprade a funkcionári klubu. Ustanovujúcou členskou schôdzou boli volení za prezidenta Ing.Milan Balog, predsada trénerskej rady MUDr. Anton Gavel a riaditeľ BKM Svit Vladimír Mlynský.

Podstatou vzniku klubu bol fakt že činnosť mládežníckych družstiev fungovala bez financií a to zo zotrvačnosti a to aj napriek skutočnosti, že v lete 2000 sa dohodli subjekty BK Chemosvit Svit , ktorý do tej doby zastrešoval mládežnícky basketbal a novovzniknutý subjekt Športový klub Svit o prechode mládeže pod novovzniknutý subjekt.

Basketbalový klub mládeže Svit prebral celý kmeň hráčov ,vstúpil do rozbehnutej sezóny 2000/2001 a úspešne ju dokončil.

Následne v ďalších sezónach pôsobil v celoslovenských a regionálnych súťažiach priemerne s 8 družstvami a dosahoval výrazné úspechy , čoho dôkazom je aj hodnotenie Slovenskej basketbalovej asociácie.

V sezónach 2005/2006 a 2006/2007 klub dosiahol hodnotení mužských basketbalových klubov zhodne 3.miesto za klubmi TU Košice a Žilina, resp. Inter Bratislava a TU Košice, avšak v štruktúrach vyššie umiestnených klubov boli aj ich extraligové družstvá.

Podrobnejšie informácie o umiestneniach našich družstiev nájdete v ďalšej sekcii.

Posledná zmena ( Utorok, 05 November 2013 15:10 )